T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Adıyaman Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesi

ÜYELİK İŞLEMLERİ

*   Kullanıcılar ödünç verme hizmetinden yararlanmak için kütüphaneye üye olmak zorundadır ve bu işlem tamamen ücretsizdir.

*  Kütüphane üyeliğine başvuru için sadece T.C Kimlik Numarasını gösterir belge yeterlidir. En az altı ay oturma izni almış yabancı kullanıcılar için yabancı kimlik numarasını gösterir belge yeterlidir.

*  18 yaşını doldurmamış kullanıcılar, T.C. Kimlik Numaralarını gösterir belge ile müracaat ederek, kütüphanemizden temin edecekleri Üye Kayıt Formunu doldurup velisine imzalatmak suretiyle üye olabilirler.

* 15 yaşından büyük kullanıcılar e-devlet üzerinden üyeliklerini kendileri yapabilirler.

*  Üye olan kullanıcılarımıza üyelik tarihinden 10 gün sonra Kütüphane Üye Kartı hazırlanarak teslim edilir.

                                                                                                                                                

Ödünç ve İade Kuralları

* Kullanıcıya üç kitap, üç kitap dışı materyal olmak üzere en fazla altı materyal ödünç verilir.

*  Bir defada en fazla 3 kitap (Danışma kaynakları ve kaynak kitaplar hariç)  15 gün süreyle ödünç verilir.  Süreli yayınlar  son sayısı hariç olmak üzere 7 gün süreyle ödünç verilebilir. İhtiyaç halinde kullanıcıların sözlü (yüz yüze, telefon) veya yazılı (elektronik posta) başvurusu üzerine bu süre uzatılabilir. Süre uzatımı sadece bir defa yapılabilir. Kitap süresi uzattırmak için kullanabileceğiniz telefon numaramız ve internet adresimiz: 

      Telefon  : 0(416) 781 60 25             http://koha.ekutuphane.gov.tr/

 *  Ödünç aldığı kitabı kaybeden, zarar veren, yıpratan okuyucu; kitabın yenisini temin etmek zorundadır. Aldığı kitabı iade etmeyen kullanıcılar hakkında 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerine göre işlem yapılır.

 * Ödünç aldığı kitabı zamanında teslim etmeyen kullanıcıya, kitabı teslim edinceye kadar yeni kitap ödünç verilmez.

 * T.C. Kimlik Numaranız kullanıcı adınız olup size verilen şifre ile http://koha.ekutuphane.gov.tr/ adresinden süre uzatımı yapabilir, katalog taraması (kitap araması) yapabilirsiniz.